Rąstinių namų ekspertizės

Medinių namų gamintojų asociacija (MNGA) atlieka pastatytų ar statomų rąstinių pastatų ekspertizes ir vertina, kaip rąstinis namas atitinka kokybės reikalavimus išdėstytus rąstinių namų standarte „Rąstinės pastatų dalys. Techniniai reikalavimai“.

Jeigu rąstinis namas statomas įmonės, kuri nėra įsidiegusi Standartų, tuomet prieš galutinai atsiskaitant su rangovu rekomenduojame atlikti rąstinio namo kokybės vertinimą ir įsitikinti jo kokybe. Paprastai rąstinio namo brokas „išlenda“ praėjus 1-2 metams po namo pastatymo. Tuomet iš nekvalifikuoto statytojo išreikalauti ištaisyti broką dažnai būna sudėtinga arba iš viso neįmanoma. Žmogui neturinčiam specifinių žinių apie rąstinius namus yra sudėtinga įvertinti rąstinio namo kokybę, kol namas pilnai nesusėdęs ir nepraleidęs pirmojo žiemos šildymo sezono. 

Iškilus konfliktams tarp rąstinio namo gamintojo ir kliento atliekame nepriklausomą rąstinių namų ekspertizę ir vertiname, ar pastatytas rąstinis namas atitinka Standartų reikalavimus, teikiame ekspertizės išvadas. Ekspertizės išvadas pripažįsta teismai. Lietuvoje vienintelis teisės aktas apibrėžiantis rąstinio namo kokybinius reikalavimus yra standartas „Rąstinės pastatų dalys. Techniniai reikalavimai“, patvirtintas Lietuvos standartizacijos departamento, standartizacijos technikos komiteto LST TK 17 „Mediena“.
 
 
Į mus kreipkitės:

Medinių namų gamintojų asociacija
Konstitucijos pr. 23(A korp.)-201, Vilnius
Tel. 8-5 2032964
Mob. 8-606-74484 
E-mail: info@mnga.lt